Urzędnik dostanie pieniądze za nadgodziny

Artykuł nie posiada streszczenia

Dyrektor generalny urzędu zadecyduje, czy będzie udzielać wolnego, czy wypłacać wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych

O tym, czy członkowie korpusu służby cywilnej za pracę w godzinach nadliczbowych dostaną wolne, czy wypłacone zostanie im wynagrodzenie, będzie decydował dyrektor generalny urzędu. Takie zmiany do ustawy o służbie cywilnej chciałby wprowadzić Sławomir Brodziński. Szef służby cywilnej kończy pracę nad założeniami do projektu nowelizacji.

Obecnie za pracę wykonywaną na polecenie przełożonego w godzinach nadliczbowych przysługuje tylko czas wolny w tym samym wymiarze.

Wypłaty z funduszu nagród

Środki na wypłatę wynagrodzenia za nadgodziny pochodziłyby z funduszu nagród. W zeszłym roku na takie gratyfikacje wydano aż 572,2 mln zł. To 9 proc. funduszu wynagrodzeń. Udział nagród w funduszu okazał się więc aż o 6 proc. wyższy, niż nakazuje prawo. Zgodnie z ustawą o służbie cywilnej fundusz nagród wynosi bowiem 3 proc. planowanych wynagrodzeń, ale może być podwyższany w granicach posiadanych środków.

– Zmiana zostanie więc przeprowadzona bez dodatkowych kosztów – mówił na wczorajszym spotkaniu w kancelarii premiera Sławomir Brodziński.

– Teraz nagrody przyznawane są uznaniowo. Dzięki zmianie pieniądze trafiłyby do osób, które rzeczywiście więcej czasu poświęcają pracy. To dobre rozwiązanie – ocenia Artur Górski, członek Rady Służby Cywilnej.

Katarzyna Wójcik-Adamska

Więcej w Rzeczpospolitej: http://archiwum.rp.pl/artykul/1140066_Urzednik_dostanie_pieniadze_za_nadgodziny.html


Źródło: Rzeczpospolita, 27.04.2012r.

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.