OPZZ: W Sejmie o aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych

6 października br. w Sejmie RP odbywa się konferencja zorganizowana z inicjatywy Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych pn.,,Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w Polsce w 2017 r., w świetle obowiązujących przepisów prawnych".

 

Problematyka zatrudniania i rehabilitacji osób niepełnosprawnych została poruszona w dyskusjach panelowych z udziałem m.in. przedstawicieli Zarządu PFRON, Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacji Integracja i wielu organizacji pozarządowych zatrudniających osoby niepełnosprawne. Zostały zaprezentowane także „Dobre praktyki" pracodawców w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy konferencji wypracowali postulaty w zakresie poprawy sytuacji zawodowej osób niepełnosprawnych w Polsce i konieczności zmiany przepisów prawnych, składając je do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. W konferencji bierze udział wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska.

 

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.