Komunikat OBPON: ważne przypomnienie w zakresie zmiany kwoty do wyliczenia poz. 35 na INF-U w aplikacji EwidencjaULG

W związku z zapytaniami naszych Klientów w zakresie zmiany kwoty do wyliczenia poz. 35 na INF-U przypominamy:

 

Wartość wynagrodzenia (najniższego wynagrodzenia z grudnia roku poprzedniego pomniejszonego o należne składki na ubezpieczenia społeczne), którą należy uwzględniać przy wyliczeniach wykazywanych w poz. 35 składanej informacji INF-U - począwszy od miesiąca, w którym przychody zaliczane są do stycznia 2018 r. - wynosi 1.725,80 zł:

minimalne wynagrodzenie z grudnia roku poprzedniego: 2 000

składki na ubezpieczenia społeczne wyliczone od kwoty kwoty minimalnego wynagrodzenia z grudnia roku poprzedniego:

2 000 zł x  13,71% = 274,20

wartość wynagrodzenia, którą należy uwzględniać przy wliczeniach wykazywanych w poz.35 informacji INF-U:

2 000 - 274,20 = 1 725,80.

 

 

Tym samym, informujemy Państwa o tym, że po zalogowaniu do naszej Aplikacji EwidencjaULG,  wyświetli się Państwu komunikat przypominający o nowej kwocie i zachęcający do korzystania z zakładki wskaźniki, gdzie wynagrodzenie przelicza się automatycznie.

 

 

 

 

     

Dzięki naszej aplikacji pracodawcy mogą szybko, bezpiecznie, zgodnie z prawem - na podstawie aktualizowanych na bieżąco danych - udzielać ulg we wpłatach na PFRON.  W każdej chwili istnieje możliwość wygenerowania, edytowania, korygowania oraz archiwizowania wszystkich potrzebnych dokumentów dot. wystawianych ulg we wpłatach na PFRON.

 

 

 

 

  • halina napisał:

    Wydaje mi się że rok temu informowaliście państwo że już przy informacjach za grudzień 2016 nalezy w tej pozycji ujmować nową kwotę jako że w informacji podawany jest miesiąc styczeń jako bieżący

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.