Interwencja OBPON w sprawie blokady dofinansowań w PFRON za marzec 2018

Wielu pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i pobierających dofinansowania do ich wynagrodzeń z PFRON po raz kolejny boryka się z niezrozumiałym wstrzymywaniem dofinansowań ze strony Funduszu. Dodatkowo kontakt z PFRON jest bardzo utrudniony, żeby nie powiedzieć niemożliwy. Poniżej nasza interwencja jako reprezentanta pracodawców

 

 

Szanowna Pani
Joanna Malinowska-Jama
Dyrektor Departamentu ds. Rynku Pracy

 

        W związku z otrzymywaniem od pracodawców osób niepełnosprawnych wielu sygnałów, w postaci telefonów, maili oraz pism związanych z aktualną blokadą ich dofinansowań w PFRON za marzec 2018 r., prosimy o wyjaśnienie i sugestie, jakie kroki mogą podjąć, aby Fundusz w najszybszym, możliwym terminie zakończył trwające postępowania sprawdzające.

         Z uzyskanych informacji od kilkunastu pracodawców, którym udało się skontaktować z PFRON, wynika, iż wysłanie do Funduszu samych zaświadczeń o niezaleganiu w ZUS nie jest wystarczające i PFRON wskazuje, że aby dofinansowanie za marzec 2018 r. zostało odblokowane, pracodawcy powinni jak najszybciej zapłacić do ZUS składki od wynagrodzeń za marzec 2018 r. i przesłać do PFRON dokumenty potwierdzające tę zapłatę.

 

      Prosimy o informację czy PFRON wymaga takich dokumentów, aby przyspieszyć zakończenie postępowania sprawdzającego?

 

Z poważaniem
Edyta Sieradzka
Wiceprezes OBPON.ORG

 

>>>> PISMO DO PFRON

 

 

 

Komunikat OBPON.ORG: Odpowiedź Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na Interwencję OBPON ORG. w sprawie blokady dofinansowań w PFRON za marzec 2018

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.
×