Wzrasta poparcie dla sejmowego protestu osób niepełnosprawnych

Już ponad sto fundacji i stowarzyszeń popiera protest osób niepełnosprawnych w Sejmie. Głos w tej sprawie zabrał między innymi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak. Przed Sejmem pojawiła się wczoraj również szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, Janina Ochojska.

-Liczymy, że rząd się wreszcie ugnie i rozwiąże problem

Wczoraj z protestującymi niepełnosprawnymi i ich opiekunami chciała się spotkać szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Nie wpuszczono jej jednak do gmachu sejmu.

 

Protestujący na korytarzach od blisko miesiąca niepełnosprawni domagają się dodatku ‘na życie’ w wysokości 500 złotych miesięcznie w gotówce. Odrzucają rządową propozycje świadczeń rzeczowych. Dodajmy, że dzisiaj pod Sejmem odbędzie się wiec poparcia dla protestujących w sejmie. Jego hasło to: “Niepełnosprawność dotyczy każdego z nas”. Początek o godzinie 13:00.

 

czytaj cały artykuł >>>

 

Organizacje działające na rzecz ON, popierające postulaty protestujących w Sejmie - lista

https://www.facebook.com/RodziceON/about/  

 

 

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.
×