Wyniki wyszukiwania

Strona 1 z 2105
Znalezionych artykułów: 21045

Pierwsze kroki po wypadku, urazie, chorobie

Kategorie: Niepełnosprawność

Wypadek, uraz, choroba... a po nich długie dochodzenie do zdrowia i seria pytań. Jak i gdzie wracać do aktywności i satysfakcjonującego życia? Ile to kosztuje i co finansuje pacjentowi NFZ? Jak długo czeka się na zabiegi i co można zrobić szybciej i skuteczniej?

Dłuższy urlop zależny od dyplomu

Kategorie: Księgowość, kadry

Czas nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem że okres kształcenia został potwierdzony dyplomem ukończenia studiów – wyjaśnił w odpowiedzi na interpelację Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Utrata unijnego stypendium jednak zmniejsza dochód

Kategorie: Biznes

Niezależnie od tego, jaka instytucja wypłaca świadczenie należne za staż oraz czy osoba je pobierająca jest zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy (PUP), to pieniądze z tego tytułu są traktowane jako dochód przy ubieganiu się o 500 zł na pierwsze dziecko w rodzinie.

Nabór do Rady Nadzorczej PFRON

Kategorie: MRPiPS, BON - komunikaty

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych zaprasza do zgłaszania w terminie do 29 września 2017 roku, kandydatów na członków Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mniej firm pokaże, ile zapłaciły fiskusowi

Kategorie: Księgowość, kadry

Jawne będą dane podatkowe spółek o rocznych przychodach powyżej 50 mln euro. Wcześniej Ministerstwo Finansów nie zakładało takiego kryterium.

Nowy numer Kwartalnika „Niepełnosprawność — zagadnienia, problemy, rozwiązania”

Kategorie: PFRON - informacje, Wiadomości główne

Szanowni Czytelnicy,W ubiegłym roku Pani Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas konferencji z okazji Jubileuszu 25-lecia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych zapowiedziała rozpoczęcie prac nad opracowaniem założeń do Strategii na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz...

MRPIPS: Spotkanie eksperckie z delegacją z Chin

Kategorie: MRPiPS, BON - komunikaty

W dniach 18-19 września 2017 r. w ramach projektu „UE-Chiny Reforma Systemu Zabezpieczenia Społecznego” odbyła się wizyta urzędników z Ministerstwa Spraw Cywilnych Chińskiej Republiki Ludowej (MoCA) oraz prowincji Jiangxi i Tybet.