Wyniki wyszukiwania

Strona 1 z 2273
Znalezionych artykułów: 22727

[Opracowanie OBPON]: Korzystanie przez telepracownika z własnego Internetu

Kategorie: Opracowania OBPON, Praca, Wiadomości główne

Co do zasady pracodawca jest zobowiązany do dostarczenia pracownikowi sprzętu niezbędnego do wykonywania pracy w formie telepracy. Może on jednak ustalić z telepracownikiem (w odrębnej umowie) prawa i obowiązki obu stron stosunku pracy w zakresie urządzeń wykorzystywanych do telepracy.

SN: Okres wypowiedzenia a urlop wypoczynkowy

Kategorie: Interpretacje indywidualne, orzecznictwo

Zobowiązanie pracownika do wykorzystania pozostałego urlopu wypoczynkowego w wypowiedzeniu umowy o pracę powinno zawierać dokładne określenie jego wymiaru i granic czasowych. W przeciwnym razie udzielenie przez pracodawcę urlopu może być nieskuteczne.

Kiedy menedżer może łatwo trafić na ławę oskarżonych

Kategorie: Księgowość, kadry

Łatwo jest popełnić błąd, gdy spółka jest w kryzysie i niezbędne jest podjęcie szybkich i efektywnych działań ratunkowych. Niestety, błędy skutkujące ograniczeniem zaspokojenia czy pogorszeniem sytuacji wierzycieli mogą powodować odpowiedzialność karną zarządzających spółkami, nawet, jeżeli...

Sprawdzaj kontrahentów, unikniesz zatorów płatniczych

Kategorie: Biznes

Wciąż niewielu przedsiębiorców weryfikuje wiarygodność swoich kontrahentów w biurach informacji gospodarczej. Tymczasem na niesolidnego płatnika może trafić każda firma, dlatego warto się zabezpieczyć przed takim zagrożeniem.

Run na programy emerytalne w firmach

Kategorie: Księgowość, kadry

Skokowy wzrost zainteresowania zakładów pracy PPE spowodowany jest niską stopą bezrobocia oraz chęcią ucieczki przed nieznanymi jeszcze w szczegółach planami wprowadzenia PPK.

Rodzime firmy celem hakerów

Kategorie: Biznes

Aż 82 proc. przedsiębiorstw działających w Polsce padło w minionym roku ofiarą cyberataków.

Otwarta droga do reformy OFE

Kategorie: Księgowość, kadry

Rewolucja w III filarze emerytalnym, odłożona na półkę kilka miesięcy temu, wraca jako jeden z priorytetów rządu – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Nowelizacja Kodeksu wyborczego zawiera wiele trafnych rozwiązań

Kategorie: Niepełnosprawność

W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji m.in. Kodeksu wyborczego jest bardzo wiele trafnych rozwiązań - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Odnosząc się do wypowiedzi szefa PKW dodał, że uprawnione do tego organy mogą skierować nowelę do TK.