Prezentacja OBPONaplikacja - eSodWerbeoTelefoniczna Obsługa KonsultacyjnaVademecum Wiedzyaplikacja - EwidencjaUlg

SZKOLENIE OBPON: 'Przyszłość ZPCHR, gospodarowanie ZFRON ze szczególnym uwzględnieniem IPR oraz nowe zasady kontroli w 2019 r.' - wykładowca: Małgorzata Tylewicz-Piwnik

     

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ma przyjemność zaprosić Państwa na cykl szkoleń poświęconych funkcjonowaniu byłych i obecnych zakładów pracy chronionej, perspektywom chronionego rynku pracy oraz zasadom gospodarowania środkami ZFRON.

Niezmienność przepisów niestety nie oznacza braku zmian ich wykładni przez sądy i organy administracji publicznej. Nie każdy ma czas na śledzenie na bieżąco wszelkich pojawiających się w obrocie interpretacji, stanowisk czy orzecznictwa, z uwagi na czasochłonność tego zadania i na ogół inne priorytety w firmie.

Szansą na nadrobienie tych zaległości jest nasz najnowszy cykl szkoleń:

 

Przyszłość ZPCHR,
gospodarowanie ZFRON ze szczególnym uwzględnieniem IPR oraz nowe zasady kontroli
w 2019 r.

 

wykładowca:MAŁGORZATA TYLEWICZ-PIWNIK
Szkolenie będzie miało typowo praktyczny wymiar. Doświadczony wykładowca podzieli się z Państwem wiedzą zdobytą podczas reprezentowania pracodawców w sporach z organami administracji publicznej oraz podczas audytów prowadzonych u dysponentów środków ZFRON. Uczestnicy otrzymają w pigułce wiedzę o najnowszych interpretacjach przepisów dotyczących ZFRON w oparciu o uzasadnienia decyzji PFRON, stanowiska BON, orzecznictwo sadów administracyjnych oraz raport z kontroli NIK na temat gospodarowania środkami publicznymi.Małgorzata Tylewicz-Piwnik

zawód wykonywany: Wiceprezes ORGANIZACJI OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OBPON.ORG, Dyrektor ds. Prawnych w OBPON, prawnik, właściciel firmy szkoleniowo - doradczej.

specjalizacja: pomoc publiczna na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, wpłaty na PFRON, uprawnienia osób niepełnosprawnych, funkcjonowanie zakładów pracy chronionej, wydatkowanie środków ZFRON.
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku – specjalizacja: prawo cywilne, ukończone Podyplomowe Studium Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zajmuje się doradztwem dla zakładów pracy chronionej oraz firm z otwartego rynku pracy. Do marca 2010 r. zatrudniona była jako doradca prawny w Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, gdzie świadczyła pomoc prawną pracodawcom oraz prowadziła liczne szkolenia związane głównie z uzyskiwaniem pomocy publicznej oraz zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Autorka licznych publikacji w prasie branżowej m.in. w Gazecie Prawnej dotyczących zagadnień prawa pracy, funkcjonowania zakładów pracy chronionej a także problematyki związanej z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Od 20.05.2010r. Doradca Prawny w firmie OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz w ORGANIZACJI OBPON.ORG, konsultant w serwisie VADEMECUM WIEDZY należącym do OBPON, konsultant TELEFONICZNEJ OBSŁUGI KONSULTACYJNEJ należącej do OBPON. Od dnia 01.04.2013 r. objęła w OBPON stanowisko Dyrektora Ds. Prawnych.SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA

I. Ekonomiczne i prawne skutki funkcjonowania ZPCHR

 1. Porównanie praw i obowiązków pracodawców z otwartego i chronionego rynku pracy – analiza rentowności prowadzenia ZPCHR (na co powinien zwrócić uwagę pracodawca podejmując decyzje o dalszej formule działalności)
 2. Jakie zmiany czekają ZPCHR w 2019 r.

II. Nowe zasady kontroli ZFRON w 2019 r.

 1. Kto może kontrolować ZFRON – nowy podmiot audytujący ZFRON
 2. Przebieg postępowania mającego na celu określenie wysokości zobowiązania wobec PFRON

III. ZFRON w byłych i obecnych Zakładach Pracy Chronionej

 1. Środki tworzące ZFRON w zakładach pracy chronionej i po utracie statusu zakładu pracy chronionej.
 2. Ogólne zasady dotyczące gospodarowania środkami ZFRON.
 3. Wydatkowanie środków ZFRON - zasada celowości, oszczędności i optymalnego doboru metod i środków.
 4. Wydatkowanie środków ZFRON na cele ogólne – kiedy występuje przysporzenie po stronie pracodawcy.
 5. Wydatkowanie środków ZFRON na pomoc indywidualną pracownikom niepełnosprawnym:
  1. zasady udzielania wsparcia (jak dokumentować wydatki; kiedy wskazana jest opinia lekarza),
  2. katalog pomocy - najczęściej kwestionowane pozycje przez organy kontrolujące.
 6. Wydatkowanie środków ZFRON na Indywidualne Programy Rehabilitacji:
  1. wymogi formalne wydatkowania środków z ZFRON-15%;
  2. przykładowe wydatki w ramach IPR,
  3. omówienie najczęściej popełnianych błędów przy uzasadnianiu IPR,
  4. pomoc indywidualna a wydatki z IPR,
  5. zagadnienia problematyczne w związku z realizacją Programu (zniszczenie środka trwałego zakupionego w ramach IPR, odejście z pracy pracownika objętego IPR, utrata ważności orzeczenia o niepełnosprawności).
 7. Obowiązek zwrotu niewykorzystanych środków ZFRON do PFRON.
 8. Obowiązek zwrotu środków ZFRON w przypadku likwidacji, upadłości albo wykreślenia z ewidencji działalności gospodarczej prowadzonego przez pracodawcę ZPCH.

IV. Pomoc de minimis

 1. Limity pomocy de minimis.
 2. Zasady ubiegania się o zaświadczenie o pomocy de minimis.
 3. Skutki odmowy wydania zaświadczenia o pomocy de minimis.

V. Pytania uczestników

 

TERMINY I MIEJSCA SZKOLEŃ

1

Gdańsk

29.05.2019 r. (środa)


AMBER HOTEL
ul. Powstańców Warszawskich 45, 80-165 Gdańsk
www.amber-hotel.pl

mapa dojazdu
 
2

Poznań

Zmiana daty szkolenia
- szczegółowe informacje wkrótce.

mapa dojazdu
 
3

Wrocław

30.05.2019 r. (czwartek)


NOVOTEL WROCŁAW CITY
ul. Wyścigowa 35, 53-011 Wrocław
www.novotel.com

mapa dojazdu
 
4

Katowice

31.05.2019 r. (piątek)


HOTEL KATOWICE
Al. Korfantego 9, 40-951 Katowice
www.hotel-katowice.com.pl

mapa dojazdu
 
5

Warszawa

Zmiana daty szkolenia
- szczegółowe informacje wkrótce.

mapa dojazdu
 
6

Rzeszów

Zmiana daty szkolenia
- szczegółowe informacje wkrótce.

mapa dojazdu

 

CENNIK SZKOLEŃ

DLA KLIENTÓW OBPON:
cena: 500,00 zł + 23% VAT
cena: 470,00 zł + 23% VAT udział minimum dwóch osób z tej samej firmy
Klientem OBPON jest każda firma posiadająca wykupiony, aktywny dostęp do płatnych zasobów serwisów OBPON oraz aplikacji:

DLA POZOSTAŁYCH FIRM:
cena: 560,00 zł + 23% VAT
cena: 530,00 zł + 23% VAT udział minimum dwóch osób z tej samej firmyFORMULARZ ZGŁOSZENIA ON-LINE

NOWA, WYGODNIEJSZA FORMA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W SZKOLENIU OBPON!
KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA

TRADYCYJNA FORMA ZGŁOSZENIA - PROSIMY O CZYTELNE WYPEŁNIENIE KARTY.

Po przesłaniu karty zgłoszeniowej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (16) 679-16-16
w celu potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

 

Jeśli jesteś podmiotem zwolnionym z podatku VAT
wypełnij poniższe oświadczenie i dołącz je do karty zgłoszeniowej.

OŚWIADCZENIE O ZWOLNIENIU Z PODATKU VAT

INFORMACJE DODATKOWE

PLAN GODZINOWY:

09.30 - 10.00- rejestracja uczestników szkolenia
10.00 - 11.30- szkolenie
11.30 - 11.45- przerwa kawowa
11.45 - 13.00- szkolenie
13.00 - 14.00- lunch
14.00 - 15.30- szkolenie
15.30 - 16.00- pytania uczestników i rozdanie certyfikatów

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 • Opłacenie szkolenia nie później niż na 5 dni przed jego rozpoczęciem
 • Skan wypełnionej karty zgłoszeniowej prosimy wysłać na numer fax: (16) 679 16 16 wew. 34, 33 lub e-mailem na adres biuro@obpon.pl
 • Ewentualną rezygnację należy zgłosić nie później jak na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia, w innym przypadku klient będzie zobowiązany do poniesienia całkowitych kosztów uczestnictwa

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia zgłoszenia udziału w szkoleniu bez podania przyczyny.

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE:

Zapewniamy najwyższą jakość szkoleń oraz obszerne materiały szkoleniowe.

JAKOŚĆ SZKOLEŃ OBPON

Firma Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON) na przestrzeni ostatnich lat przeprowadziła kilkaset szkoleń z udziałem kilkunastu tysięcy uczestników w całej Polsce. W naszych szkoleniach uczestniczą pracodawcy, przedstawiciele małych, średnich i dużych firm, również spółek giełdowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Nie brakuje również przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń i przedstawicieli administracji publicznej w tym PFRON i Ministerstw. To czyni z naszej firmy niekwestionowanego lidera w szkoleniach o tematyce dla pracodawców osób niepełnosprawnych. W zakresie świadczenia naszych usług, w tym szkoleń, nasza firma jest bezkonkurencyjna. Osiągnięcie tej pozycji to efekt konsekwentnego podwyższania jakości naszych usług. Nasze szkolenia przeprowadzane są przez najwybitniejszych specjalistów i zawsze na najwyższym poziomie. Dobór miejsc szkoleń uwzględnia zawsze najdogodniejsze i najbardziej komfortowe lokalizacje dla naszych uczestników, których nie wstydzimy się podawać w naszych anonsach informacyjnych. Ważne dla nas zawsze pozostają sprawdzone i uznane hotele oraz serwowany w nich catering i jakość wyżywienia. Zapewniamy naszym uczestnikom obszerne materiały szkoleniowe i opiekę doradczą i informacyjną również po zakończeniu szkoleń, w tym opracowania publikowane na naszych stronach, które pozwalają na utrwalenia nabytej w trakcie szkoleń wiedzy.


Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach OBPON

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.
×
Szanowni Państwo!
W związku z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - dalej RODO informujemy, że:
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych sp. z o.o. sp. k. w Rzeszowie (adres: 35-005 Rzeszów, Plac Kilińskiego 2) - dalej zwana OBPON.

Jak możesz uzyskać informację o swoich danych osobowych?

Możesz skontaktować się nami pisząc na adres e-mail rodo@obpon.pl lub kierując tradycyjną korespondencję na podany powyżej adres.

W jakim celu pozyskujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe?

Twoje dane osobowe będziemy pozyskiwać i przetwarzać wyłącznie w celach:

 1. świadczenia usług tj. zawarcia i wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO).
 2. rozpatrywania skarg i reklamacji (art. 6 ust. 1 lit. c RODO czyli wykonanie obowiązku prawnego).
 3. archiwizowania dokumentów tj. umowy, korespondencji, faktur (art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
 4. dochodzenie roszczeń związanych z zawartą umową art. (6 ust. 1 lit. f RODO czyli prawnie uzasadniony cel, który polega na prowadzeniu postępowań polubownych, sadowych i egzekucyjnych).
 5. działalność marketingowa własnych usług i produktów art. (6 ust. 1 lit. f RODO czyli prawnie uzasadniony cel, który polega na prowadzeniu działalności z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, w tym np. świadczenie usługi newslettera).
Czy przetwarzamy Twoje dane w sposób zautomatyzowany?

Nie będziemy przetwarzać Twoich danych w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie. W ramach świadczonych przez OBPON usług korzystamy z plików cookies, tylko poprzez obserwacje i analizę ruchu na naszej stronie, jednak w ramach tych czynności nie przetwarzamy danych osobowych w rozumieniu RODO.

Kto może być odbiorcą Twoich danych?

Twoje dane możemy przekazywać innym podmiotom, które będą je przetwarzać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności będą to podmioty:

 1. uprawnione do otrzymania Twoich danych na podstawie przepisów prawa (np.: urząd skarbowy, Policja, sąd),
 2. przetwarzające Twoje dane na nasze zlecenie (np.: poczta, firma kurierska, bank, zaufani partnerzy biznesowi, wspierający naszą działalność gospodarczą),
 3. firmy wchodzące w skład naszej grupy kapitałowej (Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie).
Jak długo będziemy przetwarzać Twoje dane?

Twoje dane jesteśmy zobowiązani przechowywać przez okres wskazany w przepisach prawa lub gdy jest to konieczne do prawidłowego prowadzenia przez nas działalności gospodarczej np.:

 1. dane związane z wykonaniem umowy: do czasu przedawnienia roszczeń,
 2. dokumenty księgowe: do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego, chyba że ustawa podatkowa stanowi inaczej,
 3. dane dla celów marketingowych w przypadku przetwarzania danych na podstawie:
  1. zgody - do czasu jej wycofania,
  2. prawnie uzasadnionego celu - do czasu wniesienia sprzeciwu.
Twoje uprawnienia w zakresie przetwarzanych danych przez OBPON.

Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych oraz prawa ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody). W tym celu wystarczy, wyślesz do OBPON na adres e-mail lub pocztą tradycyjną swoje żądanie.

Jeżeli uznasz, że przetwarzając Twoje dane naruszamy RODO, to nasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jako organu nadzorczego.

Czy podanie przez Ciebie danych jest obowiązkowe?

Podanie przez Ciebie danych jest konieczne do zawarcia umowy, jej wykonania oraz rozliczenia. W pozostałym zakresie jest dobrowolne.