Wyniki wyszukiwania

Strona 1 z 2269
Znalezionych artykułów: 22690

2515 firm z elastycznym czasem pracy

Kategorie: Praca

Coraz więcej firm stawia na elastyczny czas pracy. Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że to rozwiązanie największą popularnością cieszy się głównie w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

[Opracowanie OBPON]: Umowy o pracę bardziej elastyczne

Kategorie: Opracowania OBPON, Praca, Wiadomości główne

Umowy na pracę sezonową i dorywczą to nowe formy zatrudnienia, jakie mają pojawić się w zreformowanym Kodeksie Pracy. Chwalą je pracodawcy, ale pracownicy nie zawsze na nich zyskają.

[Opracowanie OBPON]: Uprawnienia niepełnosprawnego pracownika

Kategorie: Księgowość, kadry, Niepełnosprawność, Praca, Wiadomości główne

Osoby niepełnosprawne należą do grupy pracowników szczególnie chronionych przepisami prawa. Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą czerpać z tego tytułu wiele korzyści, jednak zatrudnianie osób niepełnosprawnych wiąże się także z szeregiem obowiązków wobec niepełnosprawnych...

Śmierć pracodawcy nie wyklucza świadczenia przedemerytalnego

Kategorie: Księgowość, kadry

B.Ł. była zatrudniona w firmie przez ponad 25 lat. Jej umowa o pracę wygasła z powodu śmierci pracodawcy. Nikt nie przejął bowiem po zmarłym przedsiębiorstwa i nie kontynuował prowadzenia działalności.

SN: Śmierć przedsiębiorcy nie musi oznaczać dezintegracji firmy

Kategorie: Interpretacje indywidualne, orzecznictwo

Często po śmierci osoby będącej indywidualnym przedsiębiorcą dochodzi do sporów dotyczących działu spadku. Czy majątek powstały w związku z działalnością gospodarczą prowadzoną przez spadkodawcę może objąć tylko jeden z jego spadkobierców?

Skazani na część etatu

Kategorie: Księgowość, kadry

Odsetek Polaków, którzy decydują się na pracę na pół gwizdka, powoli rośnie. Ale i tak jest prawie trzy razy mniejszy niż średnio w Unii Europejskiej

Koniec z 50-letnią archiwizacją

Kategorie: Księgowość, kadry, Praca, Wiadomości główne

Sejm uchwalił projekt ustawy dotyczącej elektronizacji i krótszej archiwizacji dokumentacji pracowniczej. Za jej przyjęciem głosowali posłowie wszystkich klubów. Świadczy to o tym, że mają świadomość jak ważne dla pracodawców są to zmiany.

Konfederacja Lewiatan: Jak powinna brzmieć nowa definicja MSP?

Kategorie: Biznes

Dyrekcja Generalna ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW) w Komisji Europejskiej rozpoczęła prace nad zmianą definicji MŚP. W tym celu przygotowała ona kwestionariusz, którego adresatami są MŚP, w szczególności te, które w ramach swojej działalności miały okazję...